SMC MHF2-16D-M9NV cylinder, mhf2, low profile air gripper-ROAS MRO
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: MHF2-16D-M9NV
  • Product Description
    MHF2 Series Air Chuck Parallel Opening and Closing Linear Guide Parallel Moving Compact Type
    MHF2-16D-M9NV
    ▶ Shrink the height dimension by about 1/3
    ▶ Thin-fit design reduces moment occurrence
    ▶ The choice of the short middle long stroke is possible
    ▶ Compact double piston construction with large gripping force
    ▶ Weight: 500 g
    Item / ModelSymbol / Information
    Tube Inner Diameter
    16
    Tube inner diameter 16mm
    Stroke
    Short Stroke
    Body options
    Axial piping type
    Autoswitch
    M9NV
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Longitudinal Ejection, Lead wire 0.5m, Applicable voltage: DC5V, 12V, 24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%